LAST_UPDATED2

SPRAWOZDANIE Z IMPREZ SPORTOWYCH (II półrocze)

II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2012/13

Turniej piłki nożne chłopców i dziewcząt

Dnia 05.06.2013 roku na boisku wielofunkcyjnym w Łęknicy odbył się turniej piłki nożne chłopców i dziewcząt. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkół w Krauschwitz, Lipinek Łużyckich i Łęknicy.

W turnieju chłopców pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Lipinkach Łużyckich, wyprzedzając zawodników z Krauschwitz lepszym stosunkiem bramek. Na trzecim miejscu uplasowali się piłkarze z Łęknicy a czwartą pozycję zajęła druga drużyna z Krauschwitz.

W turnieju dziewcząt udział wzięły trzy drużyny. Pewnym zwycięzcą okazała się drużyna z Łęknicy wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Lipinek Łużyckich a trzecie zawodniczki z Krauschwitz.

W trakcie turnieju organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom zimne i ciepłe napoje oraz słodycze i ciepły posiłek. (grill)

LAST_UPDATED2 Więcej…

Turniej unihokeja

Dnia 17.05.2013 roku na boisku wielofunkcyjnym w Łęknicy odbył się turniej unihokeja. W zawodach wzięły udział cztery drużyny: z Lipinek Łużyckich, Krauschwitz i dwie drużyny z Łęknicy. Turniej rozegrany został systemem "każdy z każdym", grano 2 x 12 minut.

Zwyciężyła drużyna z Krauschwitz wygrywając wszystkie mecze. Na drugim miejscu uplasowała się pierwsza drużyna z Łęknicy. Pozostałe miejsca zajęli w kolejności:  ZSP Lipinki Łużyckie i druga drużyna z Łęknicy.

Wszystkie drużyn otrzymały puchary i dyplomy. Organizatorzy zapewnili również dla wszystkich uczestników napoje, ciepły posiłek i słodycze.

Turniej piłki koszykowej

17 kwietnia 2013 roku na wielofunkcyjnym boisku przy ZSP w Łęknicy odbył się turniej piłki koszykowej drużyn mieszanych. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: 12 – 13 lat i 14 – 15 lat. W imprezie udział wzięły szkoły:

• ZSP Łęknica,
  • SP Nowe Czaple,
  • ZSP Lipinki Łużyckie
  • Free Schule Boxberg.

W młodszej kategorii zwyciężyła szkoła podstawowa w Nowych Czaplach, drugie miejsce zajęła Free Schule Boxberg a na trzeciej pozycji uplasowali się uczniowie z Łęknicy.

W starszej kategorii wiekowej zwycięstwo odnieśli uczniowie z Łęknicy wyprzedzając ZSP z Lipinek Łużyckich i Free Schule Boxberg.

Każda z uczestniczących w turnieju drużyn otrzymała puchar oraz dyplom. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali ciepły posiłek ( grill), napoje oraz słodkie upominki.