Zespół Szkół Publicznych w Łęknicy

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Współpraca z partnerem niemiecki

Dzieci z Polski i Niemiec w „Klubie Młodego Detektywa“

Email Drukuj PDF

Dnia 1 października br. został zainaugurowany dwunasty już cykl spotkań dzieci ze szkoły z Bad Muskau i Łęknicy w „Klubie Młodego Detektywa“ w dawnym budynku służb granicznych na przejściu granicznym Bad Muskau/Łęknica prowadzonym od wielu lat przez przedstawicieli Policji Federalnej z Niemiec, pana nadkomisarza Uwe Schneidera i panią policjantkę Petrę Reim.

Dziesięcioro uczniów z naszej szkoły zostało przez nich uroczyście przyjętych do grona klubu. Ze strony niemieckiej powitaliśmy panią Verę Klein ze swoimi podopiecznymi; także z dziecięciorgiem dzieci w wieku 9-11 lat. Oprócz testu pisemnego, uczniowie wykazali się swoimi umiejętnościami fizycznymi (bieg z przeszkodami na czas, przysiady, pompki, itd.) i pomyślnie zdali egzamin na „młodego detektywa”. Podczas zabawy integracyjnej poznali i utrwalili swoje imiona (co nie było z pozoru takie łatwe !).

Na następnym spotkaniu dzieciom zostaną uroczyście wręczone legitymacje członkowskie klubu, wezmą także udział w pierwszej akcji poszukiwania śladów „fikcyjnych” przestępców po stronie niemieckiej lub polskiej (tego nigdy nikt nie wie). Cele podejmowanych wspólnie działań to: wspieranie kontaktów między polskimi i niemieckimi władzami oraz szkołami partnerskimi; sensowne wykorzystanie czasu wolnego; stworzenie warunków do rozwiązywania zagadek kryminalistycznych; zwiększenie umiejętności społecznych u dzieci: tolerancja, umiejętność pracy w zespole, branie odpowiedzialności za siebie i innych. „Młodzi Detektywi” trzymają się dwóch podstawowych zasad: wspólnej pracy w grupie oraz  niepodejmowania kroków na własną rękę.

Projekt na pewno mobilizował będzie dzieci do dalszego pogłębiania znajomości języka niemieckiego; pracę klubu natomiast utrwalimy w naszych pracach plastyczno-technicznych, i nie tylko. Załączam kilka zdjęć obrazujących naszą działalność w klubie na przestrzeni lat oraz zdjęcia grupy tegorocznej.

OPIEKUN KLUBU: p. Patrycja Pytlowana oraz

p. Katarzyna Zagała - wychowawca klasy IV A

 

LAST_UPDATED2 Więcej…