Zespół Szkół Publicznych w Łęknicy

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Promocja zdrowia

ZDROWE ZĘBY MAM, SAM O NIE DBAM

Email Drukuj PDF

zdrowe_zeby

Od 23 stycznia 2017 r. w Przedszkolu Miejskim w Łęknicy trwała akcja pod tytułem „Zdrowe zęby mam, sam o nie dbam”. Pierwszego dnia przedszkolaki zdobyły podstawową wiedzę na temat higieny jamy ustnej. W kolejnym dniu wszystkie dzieci oglądały na dużym ekranie filmy oraz bajki edukacyjne. Podczas trwania akcji edukacyjnej przedszkole odwiedziła Pani stomatolog Rozalia Talaga-Kucia, która pokazała dzieciom jak prawidłowo myć zęby oraz podpowiedziała, jak o nie dbać by były zdrowe i mocne. W podziękowaniu za przybycie dzieci zaśpiewały piosenki i pożegnały gościa gromkimi brawami. W środę najmłodsi w umywalni przedszkolnej myli zęby z wykorzystaniem klepsydr oraz aplikacji „Czyste ząbki”. Wykonywali także prace plastyczne pod tytułem „Piękny uśmiech”. Przed dziećmi jeszcze udział w przedszkolnej konkurencji pt. „Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba wiedzy też”.

 

Plan akcji - Zdrowe zęby mam, sam o nie dbam

Email Drukuj PDF
 

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

Email Drukuj PDF

Plan działań w roku szkolnym 2016/2017

 

Harmonogram realizacji projektu KIK/34

Email Drukuj PDF
 

PIKNIK RODZINNY ,,BIEGAĆ KAŻDY MOŻE…”

Email Drukuj PDF

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie jesiennych spotkań i pikników rodzinnych.

W dniu 01.10.2015 r. realizując cel strategiczny Koncepcji Pracy Przedszkola Miejskiego w Łęknicy – Przedszkole promuje zdrowy i aktywny tryb życia w zgodzie ze sobą i środowiskiem – zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny  pod hasłem ,,Biegać każdy może…”. Ideą spotkania było wspólne, aktywne spędzanie czasu wolnego w Parku przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Łęknicy.

Zaplanowaliśmy przeprowadzenie z udziałem rodziców I Minimaratonu Przedszkolnego – biegu ulicami miasta wokół Parku przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Łęknicy. O zapewnienie bezpieczeństwa podczas biegu poprosiliśmy funkcjonariuszy Posterunku Policji w Łęknicy.

Spotkanie rozpoczęło się od rejestracji uczestników biegu – rozdaniu kamizelek z numerami startowymi.

Po krótkim powitaniu i zabawie integracyjnej dzieci i rodziców nastąpiła ,,profesjonalna rozgrzewka” przed biegiem przeprowadzona przez  Mamę Wiktora.

Po rozgrzewce uczestnicy I Minimaratonu Przedszkolnego udali się na linię startu- gdzie ekipa sędziowska dała sygnał do rozpoczęcia biegu.

Przedszkolaki bardzo gorąco dopingowały swoich rodziców, a pierwsi ma mecie byli :

- Tata Szymona

- Mama Martynki

- Mama Lenki

- Mama Marcelinki

-Tata Wiktorii i Damiana

Zwycięzcy zostali nagrodzeni złotym medalami, pozostali uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe gadżety.

Oprócz biegu atrakcją pikniku było pieczenie ziemniaków w ognisku oraz zabawy w parku. Dzieci wspólnie z rodzicami zbierali rozsypane ziemniaki na czas- która grupa zbierze  najwięcej, następnie zbierali żołędzie  i ,,komisyjnie” ważyli je specjalną wagą…. Była zabawy z chustą animacyjną, gry i zabawy z piłką , ,,berek – ogonek”…

Po zabawach był czas na wspólne grillowanie kiełbasek i degustację upieczonych w ognisku ziemniaków.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę  i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych przedsięwzięciach.

GALERIA ZDJĘĆ

LAST_UPDATED2
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL